Новини / Новини нерухомості

Оренда квартир в Україні в 2017 році буде оплачуватись у доларах

Аналітики прогнозують, що у 2017 році більшість орендодавців будуть фіксувати ціну оренди у доларах

З гривні на долар: яких змін очікувати орендодавцям квартир?

    оренда в гривнях чи доларахСьогодні наша країна переживає не найкращі часи. І в першу чергу це відбивається на курсі гривні. Національна валюта у наш час нестабільна, як ніколи. І на жаль, коливання стосуються зниження її курсу, а от долар і євро незмінно зростають. Всі ці зміни не могли не вплинути на ринок нерухомості. Особливо на те, що стосується оренди квартири у Львові, чи у будь-якому іншому великому місті. Як зазначають фахівці у 2017 році більшість орендарів будуть брати плату за житло у доларах, саме тому людям, які живуть у зйомному житлі, слід бути напоготові. Окрім того, варто очікувати також зростання самої орендної плати.

Столичні новини

    Оренда КиївСтолиця як завжди залишається орієнтиром нових віянь у галузі нерухомості. Але у випадку з переглядом форми оплати орендованого житла вона пасе задніх. Незважаючи на досить суттєве зростання курсу долара, у Києві орендодавці продовжують брати оплату у гривні. Та й подорожчання поки що не відбувається. Фахівці пояснюють це кількома причинами. По-перше, подібна ситуація завжди спостерігається в перший місяць року, коли багато людей виїжджають з міста на свята. По-друге, у зимовий період завжди дорожчають комунальні послуги, а у Києві вони й так дещо вищі, ніж у регіонах. Тому власники квартир воліють у цей час не вносити ніяких змін в механізм орендної плати. Однак ситуація може змінитись уже у другій половині лютого, а якщо долар перетне позначку у 30 грн, то й раніше.

Стан справ у регіонах

     Однією із перших на стрибки валюти відреагувала Одеса ще в середині 2016 року. Саме в цей період випадав курортний сезон, тому місто і область приймало велику кількість відпочивальників. Ціни, як правило, фіксувались ще на початку року в гривнях. А оскільки долар тоді теж зростав, то багато орендодавців втратили частину прогнозованого прибутку. Все це ускладнює ще й той факт, що орендодавці зацікавлені здавати квартири подобово у курортний сезон, і на довготривалу оренду — у не сезон. Саме тому цього року багато орендодавців запропонувало подвійний варіант оплати для тих хто орендує житло на довгий термін. Це означає, що клієнту пропонується одна ціна в не сезон, але з поправкою на те, що влітку вона може зрости на кілька процентів.

     Що стосується міста Лева, то саме тут зміни на користь долара відбулись найшвидше. Це важливо знати всім, кого цікавить довготривала чи подобова оренда квартири у Львові. За даними аналітиків, більшість орендодавці укладають договори у доларах. Також вони переглядають старі угоди та вносять поправки про те, що ціна буде фіксуватись у іноземній валюті. Тенденції на даний час такі, що однокімнатні квартири оцінюються приблизно в 4 тис. гривень в місяць. А от вартість двокімнатної в середньому складає близько 7 тис. Ці дані стосуються місячної оплати при довготривалій оренді квартири у Львові. Важливим також є момент оплати комунальних, які в 90 % бере на себе орендар.